Doğal görünümlü makyaj nasıl yapılır?

Gün uzunluğu rahatça kullanacağınız doğal makyaj, hem “makyaj yok” üzere bir imaj veriyor hem de sağlıklı ve ışıl ışıl bir cilt yaratıyor. Son yıllarda bir epey tanınan olan bu makyaj tarzını ‘Yüksek Topuklar’ takımı olarak yakından inceledik, sizlere doğal makyajın nasıl yapılması gerektiğini anlatıyoruz.

Pürüzsüz bir deri için nemlendirin!

Doğal makyaj yaparken en dikkat edilmesi gereken nokta, pürüzsüz bir deri yaratmak. Bunun için de cilt paklığına çok değer vermeniz gerekiyor. Makyaj üretimine geçmeden evvel cildinizi temizleyin ve nemlendirici sürmeyi ilham etmeyin. Nemlendiriciler, cildinizin nem istikrarını koruduğu için kuruluğu ve tahrişi önler. Ayrıyeten fondötenin kusursuz durmasını sağlar.

Güneş kollayıcı sürmeyi ihmal etmeyin!

Cildinizi güneşin ziyanlı tesirlerinden korumak için nemlendiricinin üstüne güneş hami krem kullanın. Mevsim ne olursa olsun güneş ışınları cildinizin çabuk kırışmasına ve lekelenmesine neden olur. Cildinizi nemlendirdikten sonra mevsim kış bile olsa güneş kremi kullanmayı unutmayın. Güneşin ziyanlı tesirleri cilt lekelerine ve kırışıklıklara neden olabilir. Bu nedenle nemlendiriciden sonra kesinlikle güneş koruyucu sürün.

Göz altlarınızı aydınlatın!

Göz altı morlukları ve şişkinliklerini kapatmak için nemlendiriciden sonra kesinlikle göz etrafınıza krem uygulayın. Bu, tıpkı vakitte kapatıcının daha sabit olmasını sağlayacak ve göz altlarınızın ziyan görmesini engelleyecektir. Göz altı morlukları ve şişkinlikleri doğal makyaja gölge düşürür. Bu nedenle kesinlikle kapatıcı kullanın. Açık renk kapatıcılar mor tonu daha çok belirli ettiği için göz altlarınızın yorgun görünümünü gizlemez. Cildinizle birebir tonda bir kapatıcı tercih edin. Fondötene geçemeden evvel göz altlarınıza cilt renginizle birebir olan bir kapatıcı kullanın. Morlukları kapatmak için parmak uçlarınızla tüm göz etrafınıza ufak dokunuşlar yapın. Kapatıcıyı bastırarak ve göz altılarını zedeleyerek sürmek kırışık oluşumuna neden olur. Bu nedenle çok hassas davranmalısınız. Göz altı kapatıcınızın cilt renginizden açık olması bilhassa mor bölgeleri daha fazla ön plana çıkarır ve yüzünüzün yorgun görünmesini sağlar. Bu nedenle mutlaka açık renkli bir kapatıcı denemeyin.

Doğal makyaj için BB yahut CC krem

Likit fondöten kullanıyorsanız, evvel renk eşitsizliği olan bölgelerden başlayın. Küçük dokunuşlarla tampon vuruşları yaparak bu renk farklarını kapatın. Daha sonra pudra ile fondöteni sabitleştirin. Geniş bir pudra fırçası yüzünüz ve boynunuzda kalıntı kalmadan uygulama yapmanızı sağlar. Cildinizde çok fazla leke ve renk eşitsizliği yoksa BB ya da CC kremlerden faydalanabilirsiniz. Renk eşitsizliğini gideren, kırışık önleyen ve güneşten koruyan bu kremler, birebir vakitte uzun saatler dayanıklılık da sağlıyor. Gün uzunluğu cildinizin pürüzsüz durmasını istiyorsanız, kesinlikle BB ya da CC kremleri deneyebilirsiniz.

Cilt kusurları için makyaj birtakım kullanın!

Cildinizdeki kusurları ve lekeleri kapatmak için tek dermanın fondöten olduğunu düşünüyorsanız, uygulamadan evvel kesinlikle bir makyaj bazı kullanın. Bu, fondötenin cildinizi kapatmasını ve gözenekleri tıkamasını pürüzler.

Doğal göz makyajı

Doğal makyaj yaparken kullandığınız tüm gereçlerin cilt tonunuza uygun olmasına ihtimam gösterin. Çok hafif gölgeler yapmak için cilt tonundan bir iki ton açık ya da koyu farları deneyebilirsiniz. Maskara seçimi doğal makyaj yapımında bir oldukça kıymetlidir. Dikkati direkt gözlerinize çekmek için evvel kirpik kıvırıcı kullanın daha sonra kirpiklerinizi hacimlendiren bir maskara sürün. Tek kat uygulamanız daha doğal bir sonuç almanızı sağlar.

Allık seçiminiz de doğal olsun!

Allık seçiminizi yaparken içinde küçük ışıltılar bulunmasına itina gösterin. Bu cildinize hafif bir renk katacağı üzere birebir vakitte sıhhatle parlamasına da neden olacaktır. Ton olarak pudra pembesi ve açık şeftaliyi deneyebilirsiniz. Uygularken geniş bir fırçadan yardım alın.

Doğal makyaj için kaşlara itina gösterin!

Doğal makyajda dikkat edilmesi gereken bir bahis da kaşlardır. Düzgün ve net kaşlar, bakışlarınızı tesirler ve sözünüzü değiştirir. Bu nedenle kaşlarınızın ortasındaki boşlukları kaş kalemi ile doldurun ve daha sonra yavaşça tarayın. Bunun için kaşlarınızla birebir renkte olan bir farı da deneyebilirsiniz. Ancak uyguladıktan sonra daha doğal bir görünüm elde etmek için kesinlikle kaşlarınızı fırçalayın.

Son adım: Doğal ve canlı dudaklar

Dudaklarınızda şeftali ve pembe tonlarını kullanabilirsiniz. Rujunuzun simli ya da gloss olmamasına itina gösterin. Daha doğal bir görünüm verecek stick rujları deneyebilirsiniz.

Doğal görünümlü makyaj nasıl yapılır, öğrendiniz.

Check Also

Stresten kurtulmak için 9 etkili öneri

Gerilimden kurtulmak için 9 tesirli teklif; Kendinizi yorgun, mutsuz ve halsiz mi hissediyorsunuz? Tüm bunların sebebi gerilim olabilir ve tedbir almadıkça gerilim, sıhhatinizi olumsuz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir