Karanfil suyu saçı gürleştirir mi?

Doğadan gelen şifayı, saçlarınızın hoşluğu için kullanabilirsiniz. Örneğin, karanfil suyu saçı gürleştirir ve daha canlı olmasına yardım eder. Şayet, saç dökülmesini azaltan bitkisel bir tahlil arıyorsanız, karanfil suyuna bir baht verebilirsiniz.

Saçlar için karanfil suyu kullanan bayan ve erkekler, memnuniyetini lisana getiriyor, etrafındaki insanlara tavsiye ediyor. Zira, iki materyal ile basitçe hazırlanan bu tanım sayesinde gürleşen saçlarından çok mutlular! Siz de onlardan biri olabilirsiniz.

Karanfil suyu kaç gün kullanılır?

Öncelikle, ağır bakım için her sabah yahut akşam saçlarınıza karanfil suyu sürmeniz tavsiye ediliyor. Bu sayede, daha süratli bir toparlanma ve yine yapılanma meydana geliyor. Birinci iki haftadan sonra saçların gürleştiği, dökülmenin azaldığı ve yeni saçların çıktığına şahit olanlar var. İstediğiniz sonucu elde edene kadar her gün kullanın ve sonrasında müdafaa için birer gün ortayla sürebilirsiniz.

Saç gürleştirici özelliği nereden geliyor?

Karanfile yalnızca beğenilen koku veren bir baharat çeşidi olarak bakarsak, haksızlık etmiş oluruz. Bitki bilimi yani fitoterapi alanında çalışan uzmanlar, karanfilin içeriğindeki yararlı yağlar, vitamin ve mineraller sayesinde saç gürleştirici özelliği olduğunu belirtiyor. Bu bakımdan, gönül rahatlığıyla karanfil kürü kullanmaya devam edebilirsiniz.

Karanfil suyunun saça yararları nelerdir?

Hemen bugün karanfil suyu kullanmaya başlayabilirsiniz. Zira, saç dökülmesinin azalmasına yardımcı oluyor. Yeni saçların çıkmasını destekliyor. Saç tellerini kalınlaştırarak daha gür ve canlı bir görünüm kazanmasını sağlıyor. Tüm bu şahane özellikleriyle, sizce de denemeye paha mi? Bizce, katiyen evet!

Karanfil suyu nasıl yapılır?

Son derece kolay bir biçimde yapabilirsiniz. Dikkat etmeniz gereken en kıymetli nokta ise, kaynatırken yağının kaçmaması için cezvenin üzerine bir kapak kapatmaktır. Bu sayede, saçlar için yararlı karanfil yağını da kullanmış olacaksınız. Bir su bardağı oda sıcaklığında suya 10 adet karanfil ekleyip cezveye alın. Kapağı kapalı olarak kısık ateşte bir taşım kaynatın. Akabinde soğuması için ocaktan indirin ve hazır! İşte bu kadar kolay ve kestirim edilenden çok daha yararlıdır!

Saçları gürleştirmek için neler yapılabilir?

Bazen, bedenimizdeki vitamin ve mineral eksikliği, saç sıhhatini olumsuz tarafta etkileyebilir. Şayet, bu türlü bir durum yaşıyorsanız vakit kaybetmeden aile doktoruna danışıp bir kan analizi yaptırın. Şayet, eksikler varsa hekiminizin önerdiği biçimde takviyelerinizi kullanın. Biliyorsunuz ki saçlarımız canlıdır. Hem içeriden hem dışarından bakıma muhtaçlığı vardır. Saçlarınızın daha gür olması için yumurta, ceviz, balık, badem, yer fırstığı, ıspanak üzere faydalı besinlere günlük hayatınızda kesinlikle yer verin. Ayrıyeten, içeriği pak ve bitkisel bazlı şampuanlar daha yararlı olacaktır. Mümkün olduğunda saç düzleştirici, maşa, jöle üzere saçlara ziyan verenlerden uzak durun yahut en az formda kullanın.

Check Also

Sağlıkla Parlayan Hacimli ve Dolgun Saçlar için Şampuan Çeşitleri

Sıhhatle Parlayan Hacimli ve Dolgun Saçlar için Şampuan Çeşitleri;Mevsimsel şartlar, hormonal düzensizlikler, gerilim, yanlış beslenme, boya ve yüksek ısıda şekillendirme üzere nedenler saçınızın yıpranmasına ve

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir