Karanfil suyunun saça faydaları

Daha canlı, gür ve parlak saçlara sahip olmak ister misiniz? Karanfil suyunun saça yararları sayesinde, çok hoş sonuçlar alabilirsiniz. Konutta, doğal gereçlerle hazırlanan karanfil suyu, saç dökülmesini azaltmak için yardımcı oluyor. Kendinize bir talih verin ve bunu kesinlikle deneyin!

Saç için karanfil suyu kullanan bayanlar ve erkekler, son derece mutlu. Zira, tertipli kullanım ile saç dökülmesinde gözle görülür azalma olduğunu lisana getiriyorlar. Bununla bir arada, saç telleri kalınlaşıyor ve karanfil suyu tesiriyle daha gür bir görünüm kazanıyor.

Karanfil suyu nasıl yapılır?

Tahmin ettiğinizden daha kolay bir biçimde hazırlayabilirsiniz. 1 su bardağı oda sıcaklığında suyu ve 10 adet karanfili cezveye alın ve üzerine bir kapak kapatın. Kısık ateşte, bir taşım kaynayana kadar tutun. Akabinde ocaktan indirin ve soğuması için bekletin. İşte, bu kadar saçlar için yararlı karışım hazır!

Saçlar için karanfil kürü nasıl kullanılır?

Hazırlaması kadar kullanımı da çok kolaydır. Burada dikkat etmeniz gereken en kıymetli nokta, her gün nizamlı olarak uygulamaktır. Sabah yahut akşam, bilhassa saç tabanlarına karanfil suyunu sürün. Her bölgeye yayılması için saçlarınızı tarayın. Kendi kendine kurumaya bırakın. İçiniz rahat olsun: Karanfil kürü, kesinikle saçlarda yağlı bir görünüm bırakmıyor. Bu yüzden de saç dökülmesini azaltmak isteyenler için konforlu bir tercih oluyor.

Karanfil suyunun saça yararları nelerdir?

Bizler de büyük bir memnuniyetle kullanıyoruz. Zira, hem saç derisini hem saç köklerini çok hoş bir halde besliyor; saç tellerinin sağlıklı bir biçimde kalınlaşmasını sağlıyor. Günümüz kurallarında herkesin bütçesine uygun ekonomik bir tanım olduğu için de gönül rahatlığıyla tavsiye ediyoruz.

Ana sınırlarıyla;

  • Saç dökülmesini azaltır.
  • Yeni saçların oluşumunu takviyeler.
  • Saç derisini güzelleştirir.
  • Saçların daha gür olmasını sağlar.
  • Parlaklık, hacim ve canlılık verir.

Karanfil suyu kaç gün dayanır?

Cam bir kavanoza yahut şişeye aldığınız karanfil suyu yaklaşık 1 hafta boyunca taze kalır. Zati, her gün saç uçları ve tabanlarına sürdüğünüz için hafta sonuna kadar bitmiş olur. Yani, bir kez hazırladığınızda bitene kadar kullanabilir ve sonra yenisini yapabilirsiniz.

Karanfil suyu hakkında merak edilenler:

Emin olabilirsiniz ki karanfil suyu saç rengini koyulaştırmaz. Boyalı ya da boyasız tüm saçlar için uygundur. Tertipli kullanım ile birinci bir hafta sonrasında tesirini göstermeye başlar. Her gün sürerseniz, çok daha faydalı olur. Saçlarınız yeterlice güzelleştikten sonra, birer gün arayala kullanmaya devam edebilirsiniz.

Saç dökülmesinin muhtemel nedenleri nelerdir?

Yetersiz beslenme, gerilim, alkol ve sigara kullanımı saç dökülmesine neden olabilir. Bazen, bunların hiçbiri yokken yalnızca düzgün bakılmadığı için de cansızlaşabilir. Bir kan analizi yaptırıp, vitamin ve mineral kıymetlerinizi denetim ettirebilirsiniz. Şayet bir eksiklik varsa, hekiminizin önerdiği halde destekler kullanmak faydalı olacaktır. Şampuan seçimlerinizi bitkisel ve besleyici olandan yana yapabilirsiniz. Ne kadar az kimyasal husus içerirse, o kadar faydalı olacaktır. Unutmayın ki, haftada tahminen iki üç sefer kullandığınız şampuanın içeriği ve kalitesi düşündüğünüzden çok daha kıymetli olabilir.

Check Also

Sağlıkla Parlayan Hacimli ve Dolgun Saçlar için Şampuan Çeşitleri

Sıhhatle Parlayan Hacimli ve Dolgun Saçlar için Şampuan Çeşitleri;Mevsimsel şartlar, hormonal düzensizlikler, gerilim, yanlış beslenme, boya ve yüksek ısıda şekillendirme üzere nedenler saçınızın yıpranmasına ve

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir