Saçların güzel olması için ne yapmalı?

Güzel saçlar için yapabileceğiniz pratik bilgileri sizler için hazırladık. Daha parlak, canlı ve hoş saçlara sahip olmak istiyorsanız; her biri denenmiş ve başarılı sonuç veren tekliflerimize göz atın!

Güzel saçlar için sirke kullanabilirsiniz

Şifalı yağlarla saç bakımından, içeriden beslemek için yararlı yiyeceklere, saç yıkamanın püf noktalarından kolajen kullanımına kadar faydalı bilgileri özel haberimizde okuyabilirsiniz.

Son durulama suyunda sirke ekleyin

Son durulama suyunda sirke kullanabilirsiniz

Elma yahut üzüm sirkesi, yumuşacık ve parlak saçlar için harika bir bakım formülüdür. Tıpkı vakitte, bedenden negatif gücün atılmasına yardımcı olur. Güzel saçlar için çok kolay bir uygulama: Bir litre suya, yarım çay bardağı sirke ekleyin. Saçlarınızı banyodan çıkmadan evvel sirkeli suyla durulayın. İçiniz rahat olsun, hiçbir biçimde sirke kokusu kalmaz. Saçlarınızdaki hoşluğa bayılacaksınız!

Haftada bir kere şifalı yağ bakımı yapın

Güzel saçlar için bayanlar yağ bakımı yapıyor

Saç sıhhati için faydalı yağlar vardır: Lavanta, zeytinyağı, çörek otu, çam terebentin, susam yahut çay ağacı yağı… İstediğiniz birini seçin, saç tabanlarından uçlarına kadar sürün. Geceden sabaha kadar bekletin. Onarıcı ve bitkisel içerikli bir şampuanla saçlarınızı yıkayın ve her uygulama sonrası nasıl güzelleştiğine şahit olacaksınız.

Saç yıkarken su sıcaklığına dikkat edin

Çok sıcak yahut soğuk değil; ılık su olsun.

Daha uygun temizlensin diye sıcak su kullanmayı düşünüyorsanız; vazçgeçin. Zira, çok sıcak su saçlarınızı kurutur ve doğal nemini kaybedip kırılmasına yol açar. Birebir halde soğuk su da saçlar için düzgün değildir. En hoşu, ılık su ile yıkamak ve şampuandan arındırmak için bol suyla durulamaktır. Hoş saçlar için ne yapmalı diyorsanız, durulama sıcaklığına kesinlikle ihtimam gösterin.

Güzel saçlar için hoş besinleri seçin

Badem, ceviz, fındık hoş saçlara sahip olmanıza yardım eder.

Ceviz, yumurta, keten tohumu, balık, havuç, zencefil, badem üzere besinler saç sıhhati için son derece yararlıdır. İçeriden bakım yaparak süratli uzamasını, güçlü kalmasını ve parlamasını sağlar. Günlük beslenmenizde kesinlikle besinler olsun. Örneğin, kahvaltıda ceviz yiyebilir; akşam yemeğinde havuçlu salata yapabilirsiniz.

Kolajen ve biotin ile saçlarınızı güzelleştirin

Biotin, E vitamini, kolajen desteği alabilirsiniz.

Gerçek şu ki saçlarımız canlıdır ve âlâ bakıma muhtaçlık duyar. Onları içeriden beslemek ise kendimize yapabileceğimiz bir yeterliliktir. Saç, cilt ve genel beden sıhhati için biotin içeren kolajen takvsiyesi kullanabilirsiniz. Ayrıyeten, tek başına biotin vitamini kullanabilirsiniz. İçeriden bakım, tüm dünyada bayanların ilgisini çekiyor. Daha güzel saçlar ve sağlıklı beden için mineral, kolajen, vitamin dayanağı alanların sayısı artıyor.

Maya maskesi ile konutta saç bakımı yapın

Güzel saçlar için meskende maya maskesi yapabilirsiniz.

Maya, içerdiği protein ve B vitamini sayesinde saç bakımı için çok tesirlidir. Bilhassa, saç tellerini kalınlaştırıp besler ve daha sağlıklı bir görünüme kavuşmaya yardım eder. Toz mayaya macun kıvamına gelene kadar su ekleyin. Saç tabanlarına sürün ve en az 2 saat beklettikten sonra bol suyla durulayın.

Daha fazla nem vererek saçlarınızı canlandırın

Güzel saçlar için duştan sonra serum sürebilirsiniz

Duştan çıktıktan sonra nemli saçlarınıza nem veren serum kullanabilirsiniz. Bu sayede hem parlaklık hem kolay tarama sağlayabilirsiniz. Çeşitli markalarda saç serumları bulunmaktadır. Karar verirken, bilhassa argan yağı yahut Hindistan cevizi yağı içeren serumları tercih edebilirsiniz.

Check Also

Sağlıkla Parlayan Hacimli ve Dolgun Saçlar için Şampuan Çeşitleri

Sıhhatle Parlayan Hacimli ve Dolgun Saçlar için Şampuan Çeşitleri;Mevsimsel şartlar, hormonal düzensizlikler, gerilim, yanlış beslenme, boya ve yüksek ısıda şekillendirme üzere nedenler saçınızın yıpranmasına ve

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir