Sağlıkla Parlayan Hacimli ve Dolgun Saçlar için Şampuan Çeşitleri

Mevsimsel şartlar, hormonal düzensizlikler, gerilim, yanlış beslenme, boya ve yüksek ısıda şekillendirme üzere nedenler saçınızın yıpranmasına ve canlılığını kaybetmesine yol açar. Bu nedenle saç bakım rutinlerinizde yer verdiğiniz eserler epeyce kıymetlidir.

Saç bakımının birinci adımı şampuan ile saçınızı kirden arındırmak ve bakım kremleriyle doğal parlaklığını geri kazandırmak olur. Her saç derisi ve saç tipi farklıdır. Şampuan ve saç bakım eserlerini seçerken kendi saç tipinize ve özel gereksinimlerinize yönelik kıymetlendirme yapmanız gerekir. İnce, kalın telli saçlar, kıvırcık, düz yahut dalgalı saçlar için farklı eserlerin kullanılması daha tesirli sonuçlar verir.

Saç Tiplerine Uygun Şampuan Seçenekleri Nelerdir?

Kuru, çabuk yağlanan, ince ve kalın telli saçlar için özel olarak geliştirilen şampuan seçenekleri bulunur. Hacimli ve dolgun saçlar için ince telli saç yapısına sahip olan şahısların bu gereksinime yönelik saç eserlerini tercih etmesi değerlidir. Yağlanmayı denetim altına alan şampuanlar çabuk yağlanan saçlar için ülküdür. Olağan, kuru, mor, sülfatsız üzere farklı çeşitleri olan şampuanlar, özel gereksinimler için hazırlanır. Kuru şampuan, saç derisinde oluşan yağlanmayı denetim altına almak ve kısa müddette pak görünen saçlara sahip olmanız için geliştirilmiştir. Suya muhtaçlık duymadan pratik bir formda saç tabanlarına uygulayabileceğiniz kuru şampuanlar, vakitten tasarruf etmenizi sağlar.

Kepek sorunu yaşayanlar, tesirli içeriğe sahip şampuan çeşitleri ile kusursuz görünen saçlara sahip olabilir. Kepeğe karşı saç derisini güçlendiren şampuanlar, saç tabanlarındaki pul pul imgenin önüne geçmenize yardımcı olur. Farklı nedenler hasebiyle yıpranan ve koparak dökülmeye daha yatkın hale gelen saçlarınızı canlandırmak içinse onarıcı yağlar içeren şampuan seçeneklerini değerlendirebilirsiniz.

Mor şampuan ise her gün kullanılan temizleme maksatlı şampuan çeşitlerinden değildir. Açık küllü ve sarı, gri, platin üzere saç tonlarında vakitle ortaya çıkan turunculaşmayı denetim altına almak için üretilmiştir. Aşikâr aralıklarla pak olan saçlarınızı mor şampuan ile yıkayarak soğuk renklere sahip saçlarınızın yapısını koruyabilirsiniz.

Doğal eserleri tercih edenlerin bakım rutinlerinde yer bulan sülfatsız şampuan isen daha az köpüren seçenekler ortasında yer alır. Katkı hususuna karşı hassas olan bireyler tarafından sıklıkla kıymetlendirilir. Fakat nemlendirme tesiri çok az olduğu için kuru saçları yıpratabilir. Bu nedenle sülfatsız şampuan kullanırken argan yağlı olan seçenekleri değerlendirebilirsiniz.

En Güzel Şampuan Markaları

John Frieda, Urban Deva, Herbal Essences, Pantene, Elidor, Ashley Joy üzere dünyanın her yerinde tercih edilen kaliteli ve başkan markaların şampuan çeşitlerini Watsons’ta https://www.watsons.com.tr/sac-bakim/sampuanlar/c/212 adresinde bulabilirsiniz. İnançlı alışveriş tecrübesi ve uygun ödeme şartları sunan Watsons, geniş eser alternatifi ile her muhtaçlığa tahlil üretir. Çabucak siz de saç yapınıza uygun olan bakım eserlerini inceleyerek tercihinizi yapabilir, doğal ve hacimli görünen saçlara sahip olabilirsiniz.

Şampuan Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

  • Şampuan seçerken, içeriğine ve saç tipinize uygun olup olmadığına ihtimam göstermeniz gerekir. Şayet yağlı saçlara sahipseniz nemlendiricili formüller size uygun olmayabilir. Çabuk kabaran saçlar için ise elektriklenmeyi engelleyen özel formüller içeren şampuanlar ülkü olur.
  • Kuru saçlar için nemlendirici tesiri yüksek şampuanlar kullanılmalıdır. İçeriğinde argan, hindistan cevizi yağı, zeytinyağı üzere nem sunan formüller bulunan şampuanlar daha tesirli sonuç verir.
  • Şampuan çeşitleri ortasında kıymetlendirme yaparken kesinlikle pH pahasına dikkat etmeniz gerekir. Saç derinizi yıpratmamak için cilt ile uyumlu pH bedeline sahip şampuanlar kullanmanız değerlidir.
  • Ürünün raf ömrünü uzatmak gayesiyle formüllerde kullanılan paraben hususu, insan sıhhati üzerinde olumsuz tesirler yaratır. Şampuan seçerken içinde paraben bulunmayan eserlere öncelik tanıyabilirsiniz.

Etkili Bir Saç Bakım Rutini için Şampuan Çeşitleri

Bakımlı bir görünüm için sıhhatle ışıldayan saçlara sahip olmak kıymetlidir. Canlı, parlak, dökülmelere karşı güçlü ve kepeksiz saçlar elde etmek için günlük, haftalık, aylık bakım rutinleri oluşturmanız değerlidir. Saçlarınızın temizlenme kademesi bakım rutinin temelini oluşturur. Bu nedenle sizin için gerçek olabilecek bir şampuan seçimi yaparak saçlarınızın güçlenmesini sağlayabilirsiniz.

Sağlıklı saçlar için saç bakım rutinlerinizi ihmal etmemeniz çok değerlidir. Şampuan ve saç kremini farklı olarak tercih etmeniz, saçlarınızın tüm gereksinimleri için yararlı bir sonuç almanızı sağlar. Bilhassa boyalı ve süreç görmüş saçlar, kesinlikle yıkama sonrası nemlendirilmelidir. Durulanan ve durulanmayan saç kremleri, saçınızın gereksinim duyduğu nemi sağlar. Saç kremini uçlara ve saç uzunluğuna uygulamanız gerekir.

Haftalık saç bakımında ise maskeleri kullanabilirsiniz. Farklı etkenler nedeniyle yıpranan saçlarınızı onarmak ve sağlıklı halde uzamasına yardımcı olmak hedefiyle sunulan saç maskeleri, gözle görünür bir sonuç verir. Aylık saç bakımında ise kırılan kısımları aldırmak, saçlarınızı boyasını yeniletmek, ağır nemlendirme için doğal yağları kullanmak üzere adımları uygulayabilirsiniz.

Check Also

Saçların güzel olması için ne yapmalı?

Hoş saçlar için ne yapmalı diyenler için 10 pratik teklif sunuyoruz. Parlak, canlı saçlara kavuşmak için meskende bakım sistemleri burada!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir